fb pixel

קהילת העסקים של ביתא-ישראל

הנקודות החשובות בדרך להקמת אתר?

תובנות...

יום בפינה נקדיש מספר מילים בנושא הקמת אתרים לעסקים,איזה עסק צריך אתר? ומה הן הנקודות החשובות בדרך להקמת אתר?

הטכנולוגיה ואמצעי הדיגיטל משנים את המציאות של עסקים ואנשים פרטיים בכל רחבי העולם. אם בעבר אנשים היו מבקשים המלצות לעסקים וחברות באמצעות חברים ובני משפחה או קוראים עליהם בעיתון המקומי כיום המצב שונה לחלוטין.

רובנו כנראה מעדיפים לבצע חיפוש זריז בגוגל דרך הנייד, הכולל המלצות, השוואת מחירים, קטלוג מוצרים וכל שבב מידע שנצטרך כדי לצרוך מוצרים. תרבות הצריכה משתנה לנגד ענינו, האם גם אנחנו כבעלי עסקים הצלחנו לבצע את השינוי בהתאם?

או שאנחנו עדיין מסתמכים על פרסום בשלטי חוצות, פלאיירים ומודעות מודבקות בלוח המודעות של המתנ"ס?

יש יותר מידי סיבות למה חשוב שלעסקים יהיה אתר משלהם, אתר שבנוי היטב יוכל לסייע לעסק להתפתח ולהגדיל הכנסות ורווחים, למשל אתר מכירות מאפשר מכירת מוצרים אונליין למגוון קהלי יעד בארץ וגם בחו"ל. בנוסף אתר מעניק תדמית אמינה לעסק ומוניטין חיובי, הם הבסיס עליו מונחת התשתית ליצירת מערכת יחסים ארוכה וטובה עם הלקוחות.

אם אין לכם אתר מכירות או אתר תדמית שמציג את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר כדאי שתשקלו להשקיע מעט כי אחרת אתם עלולים להפסיד לקוחות בכל יום שעובר.

הקמת אתר היום היא מצרך בסיסי, ההשקעה לא מוכרחת להיות סיפור יקר כל כך, הקמת האתר בעיקר תהיה תלויה בדרישות והצרכים של העסק שלכם. הנה כמה נקודות חשובות שיעזרו לכם להתמקד וליצור אתר יעיל ומתאים יותר עבורכם:

סמנו מטרה

נכון צריך אתר וחשוב שיהיה לכם אחד אבל הגדרת המטרות לגביי איך יראה האתר? ומה המטרה שלשמה הוא נועד? יהפכו אותו להרבה יותר אפקטיבי ושימושי. בדיוק כפי שיש עסקים שונים כך גם האתרים שמייצגים את החברה משתנים בהתאם. הגדרת המטרה של הקמת האתר(מכירות, תדמית) היא חיונית וקריטית להצלחת העסק ברשת האינטרנט. אחרת אתם עלולים לבזבז כסף והרבה ממנו.

אפיון האתר

האתר החברה או העסק צריך לכלול הגדרת קהלי יעד מפולחים וניתוח שוק המתחרים. אפיון האתר צריך לכלול את המבנה, חווית המשתמש והשפה המתאימה לקהל הלקוחות שלכם. אם תנסו לדבר עם בשפה שאינה מתאימה לגולשים באתר הם כנראה לא יישארו שם הרבה זמן ובטח של ירכשו מוצרים מכם. לכן השקיעו זמן ומחשבה באפיון קהלי היעד בבניית פרסונה(דמות ללקוח) כדי שהאתר יהיה מדויק ככל האפשר לצרכים האישיים שלהם ושלכם.

תוכן איכותי

הקמתם אתר בצורה טובה והוא אפילו מעוצב ברמה שמושכת את העין אבל אם אין לכם תוכן איכותי ומקצועי ושיווקי כזה שיניע את הגולשים לקרוא עוד או לבצע את פעולת ההמרה שרציתם שיבצעו באתר, אז פספסנו את העיקר. תוכן טוב צריך לכלול את תיבת המסרים והערכים של החברה ולהיות כזה שיצליח להניע גולשים לרכישה ולהביא לתחושת אמינות(תלוי במשפך) והכל עטוף באריזת גרפיקה ויזואלית אחידה. אחרת העיקר מתפספס.

אלה רק חלק מהנקודות, כמובן יש נקודות חשובות נוספות שצריך להקדיש תכנון ומחשבה בדרך להקמת אתר לעסק שלכם.

יש בקהילת העסקים שלנו אנשי מקצוע איכותיים בתחום בניית ופיתוח אתרים שישמחו לייעץ ולסייע לכם להגיע למטרה.